Druk sitowy – podstawowa technika reklamowa

sitodruk

 

Sitodruk to metoda polegająca na przyciskaniu raklem ręcznym lub automatycznym farby przez uprzednio naświetlone matryce. Sita są z mocowane na karuzeli sitodrukowej. Sitodruk najczęściej wykonuje się za pomocą drukarek na tekstyliach takich jak torby. Metoda ta idealnie nadaje się do zadruku dużych powierzchni. Prawidłowo wykonany nadruk charakteryzuje się dużą wytrzymałością podczas użytkowania.

Sitodruk – największe zalety

Dużą zaletą sitodruku jest druk w dowolnym kolorze. Farby można mieszać do woli, a specjalne programy wykonują obliczenia ilości gramów potrzebnego pigmentu. Istnieje wiele rodzajów farb używanych do nadruków, najczęściej używane do plastizole. Innymi przykładami rodzajów farb są farby wodne lub farby wywabowe. Każdy rodzaj farby wymaga odmiennego przygotowania materiału, na którym będzie wykonywany nadruk. Ciekawym rozwiązaniem są farby efektowe, które umożliwiają zastosowanie efektów specjalnych, jednak jest to rzadko wykorzystywane rozwiązanie. Dzięki metodzie sitodruku, może powstać torba z nadrukiem, która jest świetnym materiałem promocyjnym dla firmy, a torba papierowa z nadrukiem jest to najtańsze rozwiązanie dla firm, które uczestniczą w targach i rozdają uczestnikom różnego rodzaju materiały reklamowe.

Sitodruk jest metodą, dzięki której można zadrukować płaską powierzchnie. Nowoczesne technologie pozwalają na precyzyjne wykonanie oraz dobranie optymalnego rozwiązania dla potrzeb każdego klienta. Wykonanie nadruku jest stosunkowo tanie, a reklama wykonana w ten sposób przynosi niesamowite efekty.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s